Aktuálně z klubu UNESCO

2018

Slavnostní křest publikace Zámek a zahrady v Kroměříži. Pozvánka zde.

2018

Na plese národů Rakouska-Uherska. Slavnostní koncert. Hraje Filharmonie Bohuslova Martinů Zlín, dirigent Stanislav Vavřínek. Účinkoval také Taneční soubor Hradišťan. Program a další podrobnosti najdete zde.

2018

19.9.-21.9.2018 - Arcibiskupský zámek Kroměříž - mezinárodní vědecká konference "ZROD MODERNÍHO STŘEDOEVROPANA" (1848-1918-2018) za účasti předsedy  Evropského parlamentu Antonia Tajaniho, ministrů kultury, historiků, právníků a dalších ze zemí bývalého Rakousko-Uherska. Program konference najdete zde.

2018

Provoz a činnost Klubu UNESCO Kroměříž jsou v roce 2018 podporovány účelovou neinvestiční dotací z rozpočtu města Kroměříže.
Mimo to jsou z rozpočtu města finančně podpořeny také kulturní  a vzdělávací akce organizované Klubem UNESCO Kroměříž v rámci tradičních Dnů  zahrad a zámku Kroměříž 2018. Na realizaci těchto akcí dále přispělo Ministerstvo kultury ČR, Zlínský kraj a firmy VaK Kroměříž, a.s., RAPOS, spol. s.r.o., Holešov, VW WACHAL a.s., AEV Kroměříž.

Za tuto finanční podporu jménem členů klubu děkuje výbor Klubu UNESCO Kroměříž.

2018

Od 13. června (vernisáž v 17.00hod.) do 30. září - Výstava: Zahrady a Arcibiskupský zámek v Kroměříži 20 let na seznamu UNESCO – historie, současnost v dokumentech a obrazech. Návštěvnické centrum Arcibiskupského zámku. Bez vstupného. Více na pozvánce.

2018

Klub UNESCO poslal panu J. Němcovi, starostovi města Kroměříže, stížnost na necitlivý přístup a následný výsledek v rámci projednání rekonstrukce Kozánkovy vily v ochranném pásmu MPR v Kroměříži. Celý text stížnosti najdete zde.

2018

Nový zpravodaj klubu najdete zde, výroční zprávu za rok 2017 zde.

2018

V březnu proběhla výroční členská schůze klubu. Zápis najdete zde.

2016

Klub UNESCO Kroměříž vydal za přispění firmy NWT, a.s. publikaci o přípravě a realizaci lavičky Václava Havla v Kroměříži, která obsahuje  textovou část s projevy významných osobností, obrazovou část a poděkování všem, kteří se na této akci podíleli nebo ji podpořili.
Publikace, kterou je možné zakoupil za 30,- Kč v kanceláři Klubu UNESCO na Riegrovně nám. 149, může být i vhodným vánočním dárkem.

2016

Ve středu 14. 9. byla slavnostně odhalena lavička Václava Havla na Velkém náměstí v Kroměříži. Přikládáme pozvánku.

2016

Našemu čestnému členovi PhDr. Milanu Syručkovi byla udělena cena Klubu autorů literatury faktu za významné dílo literatury faktu "Rusko-ukrajinské vztahy - mýty a skutečnost". Stalo se tak v Praze v rámci mezinárodního festivalu Svět knihy.

2016

Na zasedání zastupitelstva města Kroměříže převzala z rukou starosty města Jaroslava Němce předsedkyně Klubu UNESCO ocenění za celoživotní aktivní práci pro Kroměříž zejména v oblasti kultury. Při této příležitosti nejen poděkovala a vyjádřila vděčnost, ale zároveň zdůraznila, že ocenění chápe i jako ocenění pro Klub UNESCO a jeho aktivní členy, kteří již 25 let v místních podmínkách naplňují poslání světové organizace UNESCO.

2016

Čestná členka Klubu UNESCO Dagmar Cruzová byla oceněna za práci v neziskovém sektoru. Informace o všech oceněných najdete zde.

2016

Nejde jen o památky, ale i o přírodu, vzdělání a vědu, říká Eva Nováková z Klubu UNESCO. Obsáhlý rozhovor, který vedl s Evou Novákovou pro Týdeník Kroměřížska Karel Toman si můžete přečíst zde.