logo
Akce v roce 2015 | Klub UNESCO Kroměříž

Akce pořádané Klubem UNESCO

2021

17. 06
2021

Historické zahrady Kroměříž 2021

Klub UNESCO Kroměříž, Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži při Národním památkovém ústavu a ÚOP v Kroměříži Vás zvou na odbornou konferenci Historické zahrady Kroměříž 2021. Letošním tématem je současné umění v historických zahradách. Přikládáme programpozvánku a přílohu k pozvánce.

Fotogalerie z konference je zde.

17. 06
2021

Písňový recitál

Sóla Lenka Chytilová, Markéta Šrůtková.

Klavírní doprovod Jiří Kučera.

Zazní písně A. Dvořáka a W. A. Mozarta.

Rotunda Květné zahrady, 19:00.

Plakát zde. Apodrobný program tady.

 

22. 06
2021

Radovánky pro děti MŠ v Květné zahradě

Klub UNESCO Kroměříž navazuje na předchozí úspěšné interaktivní akce pro děti v Květné a Podzámecké zahradě. Pro děti jsme je obdobným způsobem organizovali v roce 2016 v Květné zahradě akci "Jak se kdysi muzicírovalo ", v roce 2017 Město jako malované – výtvarné dílny v Podzámecké zahradě. V roce 2018 se uskutečnily Podzámecké radovánky - jak se kdysi tancovalo a další rok i Děti dětem v Květné zahradě.

Plakát zde.

9.00 – 11.30
ÚČAST JE ZDARMA

22. 06
2021

Beseda s komentovanou prohlídkou

"Projekty obnovy v Arcibiskupském zámku a v Podzámecké zahradě. Co nového mohou návštěvníci očekávat?"

Lektoři:

Ing. Martin Krčma, kastelán Arcibiskupského zámku v Kroměříži

Mgr. Kateřina Fajtlová, Ph.D., kurátorka knihovny a hudební sbírky Arcidiecézního muzea v Kroměříži.

Více informací zde.

24. 09
2021

Noc vědců

Klub UNESCO zve na kroměřížskou Noc vědců. Víc informací zde.

30. 09
2021

Slavnostní koncert ke 30. výročí založení Klubu UNESCO

Letos si připomeneme 30. výročí od založení Klubu UNESCO Kroměříž. V povědomí občanů města je zapsán nejenom jako významný pořadatel různých kulturních akcí, ale také jako organizace, která iniciovala a významně se zasloužila o zápis Arcibiskupského zámku a zahrad na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Troufám si tvrdit, že v novodobé historii Kroměříže není významnější události. Kroměříž se tak dostala do kalendářů nejnavštěvovanějších památek světových cestovních kanceláří.

K svým 30. narozeninám připravil Klub UNESCO ve spolupráci s Konzervatoří P. J. Vejvanovského na 30. září slavnostní koncert ve skleníku Květné zahrady (Plakát koncertu ZDE). Návštěvníci koncertu budou mít také možnost prohlédnout si výstavu mapující v obrazové a textové zkratce 30 let činnosti klubu a domů si odnést aktuálně vydaný pamětní tisk. Výstava bude po týdnu přenesena do Knihovny Kroměřížska.

Předprodej a rezervace vstupenek na koncert: kancelář Klubu UNESCO,  Riegrovo nám. 149 (školní jídelna), pondělí - čtvrtek od 10,00 - 13,00 hod. nebo na e-mail unesco-km@volny.cz.

17. 11
2021

Pozvánka k Lavičce Václava Havla

Máme opět příležitost připomenout si nadšení a ideály významného mezníku našich dějin. K lavišce Václava Havla zve Klub UNESCO Kroměříž. Více zde.