logo
O festivalu Hudba v zahradách a zámku 2015

Festival Hudba v zahradách a zámku 2015

Již po šestnácté se tento festival stává nedílnou součástí letních večerů v našem městě. Od roku 2000 začal Klub UNESCO ve spolupráci s Art Collegiem 2002 pořádat letní hudební festival, který rozeznívá prostory zejména Arcibiskupského zámku a Květné zahrady.

Inspirací bylo zapsání zahrad a Arcibiskupského zámku v Kroměříži do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a snaha oživit tyto architektonické skvosty hudbou. Kroměříž, letní sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů, bylo po staletí významným kulturním centrem. Hudba, především na zámku ale i v chrámech, byla provozována na vysoké úrovni. Vytvářela se zde neobyčejná a ojedinělá kulturní tradice. Dosud nevyčerpaná a unikátní hudební sbírka zámeckého archivu je každoročně základem programu festivalu. Jednotlivá koncertní provedení tak přímo navazují na místa se silnou hudební tradicí.

Věříme, že letošní pestrá nabídka koncertů potěší nejen hudbymilovné Kroměřížany, ale i návštěvníky města, kteří právě v letních měsících přijíždí za našimi památkami.

Eva Nováková, předsedkyně Klubu UNESCO Kroměříž

Festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž 2015, pořadatel: město Kroměříž ve spolupráci s Klubem UNESCO a Art collegiem 2002.